postheadericon Warszawa, gotowa na przyjęcie nowej fali pracowników.

21Osoba tracąc pracę a zarazem płynność finansową musi podjąć ważną decyzję. Jeżeli nie ma perspektyw zatrudnienia w miejscu zamieszkania musi zastanowić się i wybrać pomiędzy wyjazdem zagranicę lub przeprowadzką do większego miasta.
Bariera odległości oraz strach przed obcym językiem to główne bariery, przez które wybiera się przeprowadzkę do miast stołecznych. Na dodatek wyjazd poza obręb Polski nie daje możliwości ustawienia się na przyszłość, gdyż większość ofert to prace sezonowe. Kusza one wysokimi pensjami jednak w większości przypadków nie są zaliczane do lat pracy a co za tym idzie nie odkładamy składem do emerytury.
Najwięcej imigrantów z obcych województw przyjmuje Warszawa. W tym mieście lista w urzędach pracy pęka w szwach, codziennie przybywa około pięćdziesięciu nowych ofert. Poszukiwani są zarówno wykfalifikowani specjaliści jak i osoby z wykształceniem kierunkowym zawodowym. Przy przeprowadzce komfortem może okazać się posiadanie życzliwych przyjaciół lub rodziny u której moglibyśmy na określoną chwilę zamieszkać. Pracę za minimalną krajową można dostać z dnia na dzień więc szybko można ustawić się finansowo. Jednak należy pamiętać, aby ciągle szukać lepszych ofert z wyższą pensją.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.